Apidura


Apidura

Apidura znamená cestovat. Cestovat dál, rychleji, komfortněji. Pokud vás láká volání dálek a cyklistika v podobě přijet autem na maraton - odzávodit - odjet autem domů už se vám zajídá, jste tu správně.

Apidura ilustrace

Kolo je pro nás symbolem svobody. Cestujeme na něm, závodíme, dojíždíme do práce, nebo se jen tak bavíme. Prostě užíváme si pohyb na čerstvém vzduchu.

Bikepacking (nebo-li cestovánní na lehko) posouvá každodenní cyklistické zážitky ještě dál. Z odpolední vyjížďky se stává vícedenní zážitek, dobrodružství. Můžete objevovat vzdálenější lokality, terény, stezky, poznávat nové lidi. Když na kole strávíte více než jen jedno odpoledne, cyklistika hned dostává jiné rozměry. Čas plyne pomalu, vše je jasnější a jednodušší.

Apidura ilustrace

Cestovat a strávit na kole více dní v kuse nemusí nutně znamenat jízdu "na těžko". Alternativou k tradičním nosičům a brašnám jsou beznosičové systémy brašen. Díky využití moderních materiálů a důmyslné konstrukci, lze převážet vybavení bez nutnosti montáže nosičů.

Apidura ilustrace Apidura ilustrace

Proč vyrazit bez nosičů? Beznosičové systémy brašen nabízí oproti jízdě s nosiči mnoho výhod. To s sebou přináší nové možnosti jízdy. Jsou to:

- nízká váha: při stejné kapacitě jsou beznosičové brašny o 60% lehčí než klasické nosičové

- ovladatelnost: rozložení váhy na kole je klíčem k zachování bezproblémové ovladatelnosti kola

- flexibilita: beznosičové brašny Apidura se přidělávají přímo na rám vašeho kola. To umožňuje přidělat brašny na jakýkoliv typ kola bez použití nářadí

Apidura ilustrace Apidura ilustrace

Apidura vyrábí ultralehké beznosičové brašny s cílem nabídnout kvalitní vybavení se kterým můžeje jet dále, rychleji a komfortněji. Ultralehké, odolné, vysoce funkční. Tak aby vás vaše vybavení neomezovalo a nebránilo zážitkům z jízdy.

Apidura ilustrace

Vybavení od Apidura je vyvíjeno s ohledem na nejnáročnejší normy, tak aby spolehlivě odolalo i v těch nejtěžších podmínkách. Jde o nikdy nekončící proces testování, inovací a dalšího testování.

Apidura ilustrace Apidura ilustrace

Beznosičový systém brašen Apidura se skládá z podsedlové brašny, rámové brašny, řidítkové brašny a menších brašen na drobné vybavení. Jde o to, aby byla váha vašeho vybavení rovnoměrně rozložená. To spolu s jistým uchycením brašen zajistí, že vaše kolo nepřijde o dobré jízdní vlastnosti. Prostě a jednoduše z naloženého kola se nestane neovladatelný tank. Díky tomu můžete klidně uhánět po stezkách a singlech, stejně tak po klikatých horských silničkách.

V nabídce Apidura najdete tři řady brašen – Backcountry (sešívané), Expedition (svařované) a Racing (svařované ultralight).

Hlavním z materiálů použitých na brašnách Apidura Backcountry je materiál s označeím VX21 od firmy Dimension-Polyant. Tento německý výrobce se zaměřuje na výrobu high-tech materiálů a jeho produkty najdete především vlající na stěžních plachetnic. Technicky se jedná o čtyřvrstvou laminovanou tkaninu, která vyniká hlavně svou odolností proti vodě, oděru, nízkou váhou a vysokou pevností v tahu. V místech styku brašny s rámem kola je využíván materiál hypalon - syntetická guma. Tyto místa jsou velmi namáhaná a hypalon zde zabraňuje prodření materiálu. Navíc jde o materiál s vysokým koeficientem tření a brašny tak dobře drží na svém místě. Systém upevnění dále spoléhá na spolehlivé spony od Woojin Plastics. Nasadíte brašnu, utáhnete a jedete.Apidura ilustrace

Brašny Apidura Expedition jsou vyrobeny z třívrstvého laminátu vlastní výroby. Jednotlivé díly brašny jsou k sobě svařované, tudíž brašna je 100% nepromokavá po celou dobu svíé životnosti. V místech styku brašny s rámem kola je využíván opět hypalon.

Posledním přírůstkem do rodiny Apidura je série Racing. Ta je určena především závodníkům na dlouhých tratích a gramařům. Brašny jsou vyrobena z materiálu Hexalon, což je speciální laminát vyvynutí Apidurou. Hexalon je voděodolný, pevný a lehký. Stejně jako u ostatních brašen Apidura jsou místa dotyku brašny s kolem vyztužena materiálem Hypalon, který je extrémě odolný.

Apidura ilustrace

Je čas vyrazit! Dejte si pořádnou snídani - bude to na dlouho.

Pro další informace můžete navštívit webové stránky značky Apidura.

Oficiální stránky