Jones

Nově u nás najdete řídítka od Jeffa Jonese. Garážovku z Oregonu. Nekonvenční řídítka od nekonvenčního stavitele. Poprvé jsme si je vyzkoušeli na cesťáku Surly ECR a hned nám bylo jasné, že Jeff na to kápnul. V naší nabídce najdete všechny typy řídítek Jones, rámy a vidlice skladem nemáme, ale rádi Vám je objednáme.

Jeff Jones je bajker přírodňák z Oregonu. Jeff na kole nejen jezdí, ale hlavně je staví a to ne ledajaká. Kola Jones poznáte na první pohled. Jsou totiž hodně, jak to říct... jiná. Díky tomu, že je Jeff hodně nekonvenční stavitel, rád jezdí pořádným terénem a ještě radši dlouhé štreky nespokojil se s tradičními rovnými řídítky. Nepřirozená pozice zápěstí a prakticky nulová variabilita úchopu, to byl největší problém. Jeff se tak pustil do vývoje řídítek podle svých představ a bez konvencí. Výsledkem jsou jeho dnes už legendární řídítka H-bar.

 

Tyhle řídítky možná vypadají trochu nekonvenčně, ale pravdou je, že nabízí mnohem více pohodlí a jistého vedení kola než řídítka tradiční konstrukce. Přirozenější pozice rukou a těla přináší více síly do pedálů a více komfortu při jízdě. Jeff je vyrábí v hliníkové, karbonové a titanové verzi. Všechny řídítka H-bar jsou pro představec průměru 31,8mm. Existují tři typy H-barů: Loop, Cut a Bend.

Velké množství pozic rukou na řídítkách, gripy v kombinaci s omotávkou, komfortní pozice rukou.

 

Nejen komfort ale i jistota vedení kola.