Silca

Vize SILCA

Posunout zážitky z cyklistiky ještě na další úroveň díky produktům, které v sobě spojují tradiční řemeslné umění a nové technologie.

Příběh SILCA

Značku Silca založil Felice Sacchi na předměstí Milána v roce 1917. Silca byla od začátku své existence velmi inovativní, jako první nabídla dílenskou pumpu s manometrem. Jako první vyrobila a prodávala, dnes už tradiční, cyklistickou rámovou pumpu, která bylo schopna pracovat s vysokými tlaky. Když po konci 2. světové války došlo k rozvoji plastových materiálů Silca s nimi hned začala pracovat. Později pak Silca jako první přišla s regulátorem na CO2 bombičky. S trochou ironie lze taky připomenout, že Silca se jako první vrátila od plastu zpět k tradičním dřevěným rukojetím dílenských pump.

Historie Silca byla tak vždy spojena s použitím špičkových materiálů, poctivým řemeslem a inovátorstvím. Není náhodou že spousta pump Silca vyrobených v 60. a 70. letech stále bez problémů funguje a Silca si zakládá na tom, že i na tyto historické pumpy stále vyrábí náhradní díly.

 

Do roku 2013 byla Silca nejstarší cyklistickou v majetku jedné rodiny. V srpnu roku 2013 ji vnuk Felice Sacciho Claudio prodal. Novým majitelem se stal Joshua Porter. Josh pracoval 14 let jako technický ředitel Zipp a značku Silca si zamiloval už v 90. letech kdy začal používat jejich pumpy. Před rokem 2013 firma strádala, Claudio už delší dobu bojoval se zákeřnou nemocí a Silca tak ztratila svůj drajv. Josh tak kupoval ikonickou cyklistickou značku jejíž sláva už lehce pominula. Týden po podepsání kupní smlouvy Claudio prohrál svůj boj s rakovinou.

 

Začátek nové etapy značky Silca nebyla žádná procházka růžovým sadem. Firma se přestěhovala do Indianapolis a vznikala prakticky od začátku. Nebylo na čem stavět, nabízené produkty byly zastaralé, většinu vybavení dílen Silca kvůli finančním problémům před rokem 2013 rozprodala. Zůstal tak příběh, tradice a chuť pokračovat ve výrobě kvalitního vybavení.

 

Hned od nového začátku Silca obnovila výrobu náhradních dílů k již existujícím pumpám, poté začala s výrobou inovovaných hlavic pump. Následovali dnes už ikonické pumpy Silca SuperPista ultimate hiro edition, Pista plus a Pista. Postupem času se nabídka rozrostla o brašničky, nářadí, cyklokosmetiku a omotávky.

 

Pokud jde o vývoj a nové trendy Silca nezůstává pozadu, ba naopak. Nově se Silca pustila do 3D tisku Titanu. Tento velmi inovativní postup výroby nabízí donedávna nečekané možnosti tvarování tohoto velmi lehkého a pevného materiálu.

 

 

Vrchol nabídky pump Silca - SuperPista ultimate hiro edition – prvotřídní kvalita, jedinečný design, nekompromisní odolnost i trocha té extravagance.

 

Silca Pista – pumpa, která vznikla v roce 1950 na přání mechanika legendárního závodníka Fausta Coppiho. Ten si přál velkou pumpu, která by se vešla pod přední sedadlo jejich týmového vozu. Do dnes jde o nepřekonatelný a velmi praktický kousek, hlavně pro všechny, kteří cestují s kolem.

 

Od roku 2019 Silca spolupracuje s profesionálním silničním týmem EF Education First. Od jezdců tototo populárního týmu také vzešel nápad na držák pro cyklopočítač Wahoo vyrobený z titanu - Silca Chisela.

 

Že to Silca s kvalitou svých produktů myslí opravdu vážně dokazuje i jejich záruční systém. Produkty jsou rozděleny do tří skupin.

 

1) Silca limited warranty – omezená záruka – vztahuje se na díly, které se opotřebovávají běžným užíváním, nebo jsou materiálem náchylným k degradaci při běžném užívání plus všechna elektronika. Všechny tyto díly mají zaručenou životnost minimálně 2 roky od data nákupu.

2) Silca limited lifetime warranty – omezená životní záruka – u dílů s touto zárukou je zaručeno, že nebudou mít vadu materiálu či vadu vzniklou z výroby po celou dobu života jejich uživatele. Navíc tato záruka zaručuje, že všechny pevné díly zůstanou funkční po minimálně 7 let od data nákupu. Toto krytí zahrnuje i opotřebení dílů. Nevztahuje se pouze na škody vzniklé nevhodným používáním produktu a špatným zacházením s produktem (oděrky, promáčkliny, nárazy, přejetí autem atd.)

3) Silca Shield warranty – exkluzivní záruka pro TOP Silca produkty – komplexní záruka zaručující doživotní funkci produktu. Záruka počítá se servisem pryžových částí, kožených částí a manometry. Doživotně kryje všechny vady materiálu a vady vzniklé z výroby. Doživotně je myšleno ne do konce života výrobku, ale do konce života zákazníka. Záruka se dále vztahuje na všechny tvrdé díly – když je rozbijete Silca vám je po dalších 25 let vymění, nebo opraví. 1 rok bez závady – pokud k ní dojde, produkt Silca bez dalšího dotazování mění. Po registraci produktu (do 60 dní od nákupu) na webu Silca se tato lhůta prodlužuje na 2 roky od data pořízení.

 

 

 

 

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies